DZIECKO NA WARSZTAT TWORZYMY Z TKANIN. Materiałowe tulipany na Dzień Kobiet.

Ta edycja Dziecka na Warsztat jest wyjątkowa, tematy jakie musimy ogarnąć nie dość, że ciekawe to i wciągające. Niestety ostatnio tak wiele się wydarzyło, że nie zawsze  miałam siły na dokończenie naszych prac. Tym razem jest inaczej, tkaniny czy materiały to raj, który uwielbiam... A jako córka krawcowej powinno mi być łatwo z tematem... Zwłaszcza, że ostatnio sporo się rozwinęłam w kwestii szycia czy to ciuchów, czy to innych rzeczy. 
Długo nie mogłam się zdecydować co zrobimy z dzieciakami, aż postanowiłam wykorzystać to, że niedługo Dzień Kobiet. W domu mamy dwie maszyny do szycia, mnóstwo materiałów, nici i zamków. Aż żal byłoby nie wykorzystanie tego. 


Do prac przystąpiliśmy jednak z lekkim opóźnieniem, o których pisać już nie będę. Tak czy inaczej temat ogarnięty, a dzięki warsztatowi mamy prezenty na Dzień Kobiet od moich chłopaków dla wszystkich ważnych dla nich Kobiet. 

Nasze prace to materiałowe tulipany. 

Potrzebowaliśmy:
  • Tkaninę, różne wzory, my użyliśmy bawełnianej, aby wyciąć płatki do zszycia. Wielkość prostokąt 10 cm na 13 cm.
  • Igły i nici, my użyliśmy maszynę do szycia.
  • Nożyczki.
  • Kartka papieru i kredka/długopis na narysowanie formy.
  • Wata lub ścinki materiałów do wypełnienia tulipanów.
  • Słomki lub patyczki do szaszłyków - jako łodygi.
  • Zielony tiul lub jakikolwiek inny na łodygi.

W pierwszej kolejności narysowaliśmy kształt tulipana na kartce, wzór jak na zdjęciu. Po wycięciu z papieru przykładamy do tkaniny i przypinamy szpilką żeby odrysować a następnie wyciąć. Na jednego tulipana potrzebujemy dwie takie łezki, które następnie musimy razem przeszyć. Najszybciej jest na maszynie, ale można również ręcznie, dla ćwiczenia motoryki u dziecka. Jak już uszyjemy tulipany, trzeba główki wypełnić watą lub innym wypełniaczem jaki mamy pod ręką. 


Do główki wkładamy łodygę i wtedy trzeba zawiązać końcówkę główki, a następnie owinąć tiulem lub zostawić bez owinięcia. Na wielu blogach i stronach z rękodziełem można takich tulipanów znaleźć dużą ilość, nasza wersja jest jednak skromniejsza i w miarę dostosowana do potrzeb moich dzieci. Choć wiem, że spokojnie poradziliby sobie z trudniejszymi pracami.Jak Wam się widzą nasze kwiatki?

Teraz zapraszam Was do przeglądnięcia i oczywiście komentowania u pozostałej części Ekipy Dziecka na Warsztat.


Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Nasza szkoła domowa I&K w domowym zaciszu Kidsandu Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za każdy nawet najmniejszy komentarz, jest on dla mnie ważny.

Copyright © 2016 GUGUSIOWO , Blogger