Dziecko na Warsztat - Tworzymy z papieru

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a co za tym idzie nowe wyzwania, zadania i marzenia. Zaczyna się również kolejna odsłona Dziecka na warsztat. Tym razem pod nazwą "Tworzymy", będzie dużo nowości i co najważniejsze bardzo ciekawie z cudowną ekipą, do której dołączyło kilka nowych blogów, ale są też te biorące udział w poprzednich edycjach. 
Ta jest nowa, z całkiem "innym" podejściem do tematu. Tym razem mamy hasła : tektura/papier, plastik, szkło, filc, folia, tkaniny, nici i włóczki, drewno, glina/gips. Jak dla mnie rewelacja, takie ogólne określenie tematu pozwala nam na pewną innowacyjność. Zabawa na pewno będzie przednia. 

W pierwszej kolejności na tapecie mamy PAPIER i TEKTURA. Powiem Wam szczerze, że jeszcze nie do końca odżyłam po wakacjach, co za tym idzie wymyślenie pracy do wykonania to było nie lada wyzwania. Młody prze szczęśliwy z tematu, przewracał kartkami na prawo i lewo zastanawiając się co też wykonamy. Samych zabaw z papierem u nas zawsze jest wiele, z resztą karton też często jest brany pod "nóż". 
Ale nie byłabym sobą gdybym nie miała kłopotu z wymyśleniem zadań, w końcu tyle ciekawych rzeczy wokół nas. Całe szczęście pomysł podsunął mi syn, kiedy to po raz kolejny prosił o rybkę i akwarium... W sumie dlaczego by nie zrobić zwierzątek z papieru. "Wujek Google" tyle inspiracji nam podsyła, że żal tego nie wykorzystać. 

Czego potrzebujemy oprócz uśmiechu na twarzy i chęci do działania?


  • nożyczki,
  • klej biurowy,
  • kolorowy papier, (najlepiej jak techniczny)
  • czarny pisak,
  • mogą być naklejane ruchome oczy, ale i bez tego się obejdzie, co widać u nas.
Oprócz samego robienia zwierzątek , synek przy okazji uczył się ich nazw oraz miejsc gdzie przebywają. Trafiał bezbłędnie z czego jestem dumna. 

Na końcu chciałam Wam pokazać kilka jego wcześniejszych prac, mianowicie kolorowanki, które najpierw pokolorował następnie powycinał przy mojej pomocy. Bohaterowie, Angry Birdsy i inne "cudeńka" pochowane w teczkach od czasu do czasu wyjmowane są do zabawy w drużyny bohaterów.
Zapraszam Was również do odwiedzin na Facebooka Dziecko na Warsztat : https://www.facebook.com/dzieckonawarsztat/?fref=ts 
Ale również na poszczególne blogi, gdzie znajdziecie jeszcze więcej inspiracji papierowo-tekturowych.
Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Schwytane chwile I&K w domowym zaciszu Jake, jeże nici i inne takie Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku Sopelkowo Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki Worldschool Explorers Nasza szkoła domowa Jej cały świat Nasza przygoda DIY

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za każdy nawet najmniejszy komentarz, jest on dla mnie ważny.

Copyright © 2016 GUGUSIOWO , Blogger