Nasza Biblioteczka "Zbadaj i popatrz"

Długo zastanawiałam się którą z pozycji w Bibliotece chłopców pokazać Wam najpierw. Wybrałam dwie książeczki z jednej serii. Obie należały do Męża, Tato po ponad ćwierć wieku przekazał je dzieciom. Guguś obie uwielbia czytać, przeglądać i opowiadać co widzi na rysunkach.
Wydawnictwo Agencja "MUZA" w 1991 roku wydała cudowną serię książeczek dla dzieci "Zbadaj i Popatrz".

 Na ostatniej stronie "Spójrz do swego wnętrza" czytamy
 " Książki edukacyjne z serii "Zbadaj i Popatrz" zapoznają dzieci z otaczającym je światem. Sztywne kartki zaopatrzone z wycięcia pozwalają zaglądać do wnętrza. Nagłówki i liczne ilustracje zachęcają do zabawy w poszukiwanie wiadomości. Jak funkcjonuje ludzkie ciało? Z tej kolorowej książeczki przedszkolaki dowiadują się, co się dzieje z pokarmem, który spożywają, dlaczego ich ciało posiada mięśnie i szkielet, czym różnią się chłopcy od dziewczynek i jak wszystkie części ciała współdziałają."Druga z nich "Ziemia - błękitna planeta"
"Ta książeczka opowiada o planecie Ziemia: jak jest zbudowana, co znajduje się w jej wnętrzu, dlaczego możemy stać na jej powierzchni, co to jest System Słoneczny, natura i życie na Ziemi, jak chronić środowisko naturalne. Poznawanie naszej planety jest nam potrzebne dla lepszego zrozumienia otaczającego nas świata i roli, jaką odgrywa w nim człowiek. Doskonaląc naszą wiedzę o świecie, stajemy się lepszymi ludźmi."

Obie książeczki są pięknie wydane sprawiają, że dziecko jest szczerze zainteresowane tym co widzi. Guguś upodobał sobie tę o Ziemi, często przegląda strony dopytując co to za rzecz... Dziś sam opowiada o układzie słonecznym, bądź o wulkanach. W drugiej "Spójrz do swego wnętrza" najczęściej opisuje obrazki z rodzina, którą upodabnia do swojej. Zwraca uwagę na poszczególne części ciała pokazując je na sobie. Mogę je polecić każdemu rodzicowi oraz każdemu ciekawskiemu dziecku. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za każdy nawet najmniejszy komentarz, jest on dla mnie ważny.

Copyright © 2016 GUGUSIOWO , Blogger